Phone +48 721 639 074 Paper plane kontakt@restartkariery.pl
Między słowami #1: Silversi

Między słowami #1: Silversi

Moi Silversi to nie są kobiety ze „stockowych” zdjęć ze srebrzystymi włosami uśmiechające się do komputera, tak jakby chciały przekonać świat o tym, że "nadążają" i aktywnie szukają pracy w sieci. To nie są mężczyźni z przepięknie skrojonymi według ostatnich trendów siwymi brodami, ubrani smart casual, z nonszalancko podwiniętymi rękawami odprasowanych koszul...

Moi Silversi to osoby, które są zmuszone udowadniać ze chcą pracować gdyż to właśnie praca, sama w sobie jest dla nich wartością.

To osoby, które wchodząc do nowej organizacji nie są zagrożeniem dla przełożonego, młodszego od nich średnio o 10 lat, ale są ratunkiem w sytuacjach gdy status quo działu czy firmy jest podważane.

To osoby, dzięki którym chaotyczny proces zmiany może przebiegać bardziej bezpiecznie, stabilnie i spokojnie.

To osoby, których energia i zdolność generowania rozwiązań wynikająca z doświadczenia ma szansę pokryć luki kompetencyjne zespołu i organizacji.

Moi Silversi to osoby, które nie borykają się z problemami zdrowotnymi, nie korzystają ze zwolnień i nie obniżają przez to wydajności.

Zresztą ta ostatnia musi być zredefiniowana, gdyż organizacja to nie tylko twarde cele i rezultaty ale przede wszystkim kontekst w ramach którego powyższe są realizowane.

A kontekst i współdziałanie wymaga czasu, dialogu, zrozumienia i wygenerowania adekwatnego rozwiązania. I to najczęściej moi Silversi są w stanie zadbać nie tylko o dobro jednostki ale zespołu w kontekście organizacji.

Dla moich Silversów praca jest wartością. Współdziałanie jest tym co ich napędza i motywuje.

Rozumiem i wspieram potrzebę udowodnienia kompetencji w procesie rekrutacji, niemniej czuję smutek, że tak niewielu dzisiaj po ludzku wierzy, że kandydat 50+ to nie osoba niedołężna psychicznie i fizycznie, której z uprzejmości musimy dać szansę bo jest to w aktualnym trendzie.

Czuję smutek, że tak niewielu wierzy, że kandydatem 50+ nie kieruje chęć dotrwania do emerytury przez ostatnie formalne 10 – 15 lat aktywności zawodowej tylko przede wszystkim dawanie. I to dawanie oznacza osiąganie twardych rezultatów dzięki rozwojowi innych i współdziałaniu z innymi.

Po co to piszę? Po to aby przestać się bać, tylko zacząć zatrudniać.